Dropshipping Nedir ?

Dropshipping Nedir ?

1 Şubat 2020 0 Yazar: iskur

Dropshipping nedir ? kısaca başka bir kişinin satmış olduğu ürünü, siz farklı bir platformda sizinmiş gibi gösterip hiçbir maliyet ödemeden onu satmanıza denir.Biraz düşündüğünüzde illegal bir yöntem gibi gelebilir fakat bu işi binlerce kişi yapıyor ve çok iyi paralar kazanıyorlar.

Depo Maliyeti Yok

Satacağınız herhangi bir ürün için ekstra depo ücretleri gibi ek ücretler ödemek zorunda kalmazsınız.Direkt olarak ürünlerini kopyalamış olduğunuz kişinin deposundan tedarik edersiniz.

Amazon Dropshipping

Dropshipping özellikle amazon gibi büyük e ticaret sitelerinde yapılıyor.Dünya çapında en büyük e ticaret sitesi olduğu için çok fazla müşteri çekebilirsiniz.

Dropshipping Sistemi Nasıl İşliyor ?

Amazon üzerinden bir tedarikçi gördünüz, bu tedarikçi bir ürünü 5 dolara satıyor.Siz bu ürünü amazonun farklı bir ülkedeki sitesinden satmaya çalışacaksınız.

Yani örnek olarak Amazonun Türkiye sitesinden Amerika sitesine satacaksınız.

Ürün 5 dolar olduğu için siz 3-4 dolar gibi üzerine ekleyerek 8-9 dolara satacaksınız.Yani bu üründen 3-4 dolar kar payınız olacaktır.

Depo maliyeti, kargo ücreti gibi hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız.Kar payınız direk olarak size ulaşacaktır.

Tek bir yerde ücret ödeyeceksiniz, Amazon satıcı hesabı oluştururken belli bir ücret ödemek zorundasınız.

Dropshipping ve amazon

amazon üzerinden Dropshipping

Amazon ve Müşteri Memnuniyeti

Amazon´u diğer e ticaret sitelerinden ayıran keskin bir özellik ise Müşteri Memnuniyetidir.Müşteriye kargonun geç ulaşması, yanlış ürün gönderilmesi ve daha bir çok sebep ile geri gelen eksi puanlamalar mağazanızın kapatılmasına neden olabilir.O konuda çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Dropshipping ve Kurslar

Youtube ve internet sitelerinde ki amazon kurslarına kanmayın ve para ödemek zorunda kalmayın.Dropshipping olayı oldukça basittir ve ücretsiz olarak bir çok site nasıl yapılacağını daha detaylı olarak anlatmıştır.Size anlatmış olduğumuz konular Dropshipping´in genel konuları ve sorularıdır.

Daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan TR.link ile Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde link kısaltarak para kazan, tr.link ile para kazanma ve tr.link link kısaltma sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.