İş fikirleri almanya

İş fikirleri almanya

15 Aralık 2019 0 Yazar: iskur

Almanya’da bir iş kurmakla ilgileniyor musunuz ? EVET ise, Almanya’da 2020’de başlayabileceğiniz 50 küçük işletme fikri ve yatırım fırsatı .

Tamam, yasal gerekliliklerin, pazar fizibilitesinin ve Almanya’da bir işe başlamak için gereken her şeyin ve bir dizi sektöre özgü örnek iş planı şablonunun detaylı bir analizini sağladı; Almanya’daki en iyi 50 küçük işletme fikrinin derinlemesine bir analizi. Bu yüzden girişimci şapkasını tak ve devam edelim.

2020 için Almanya’nın En İyi 50 Küçük İşletme fikri

 1. Biyoteknoloji İşletmesi

Almanya, biyoteknoloji endüstrisini agresif bir şekilde destekliyor ve geliştiriyor. Hükümet altyapı, fon araştırması, geliştirme ve üst düzey uluslararası bilim adamlarının işe alımı için yüz milyonlarca dolar harcadı. Yine de, bu sektöre girmek sağlam bir bilgi birikimi ve büyük bir sermaye gerektiriyor.

 1. Fast Food lokantaları

Almanya’da hızlı yiyecekler ve atıştırmalıklar çok iyi satıyor. Bu, yatırımcıların mangal, pizza vb. Gibi atıştırmalıklar satan işletmelerden gerçekten çok fazla kazanç sağlayabileceği anlamına gelir. Bu işletme az sermaye gerektirir ve resmi bir akademik sertifikaya gerek yoktur. Yani, kolayca girebileceğiniz bir şey.

 1. Ulaşım işi

Ulaşım, her ekonomide neredeyse vazgeçilmez olan ihtiyaçlardan biridir ve bu nedenle ulaşım hizmetlerine olan talebin hemen hemen her yerde yüksek olması. Almanya’daki yabancı bir yatırımcı olarak, sermayenizi esas alan nakliye işini başlatabilirsiniz. Sermayeniz azsa, insanları yerel güzergahlara taşıyan bir taksi hizmeti başlatın . Zaman geçtikçe şehirlerarası veya şehirlerarası taşımacılık hizmeti başlatabilirsiniz.

 1. Gıda işi

Gıda ticareti muhtemelen sadece Almanya’da değil, tüm dünyada başlayacak en iyi iştir. Çünkü yiyeceğe evrensel bir ihtiyaç var ve insanın en önemli temel ihtiyacı bu. Bu nedenle, Almanya’daki iş fırsatlarına girmeyi düşünüyorsanız, gıda ticareti en dikkat çekenlerden biridir.

 1. Otomobil Üretimi ve Perakendeciliği

Otomobil üretim endüstrisi, toplam sanayi üretiminin daha büyük bir bölümünü oluşturan Almanya imalat sektöründe en büyüğüdür. Buna rağmen, bu yüksek üretim oranı, elektronik ürünleri tüketicilere satan işletmeler için çok büyük fırsatlar var. Küçük bir sermaye ile, dar bir otomobil üretimi yelpazesine odaklanabilirsiniz, ancak bu, sermayenize bağlı olarak daha geniş olabilir.

 1. Çevrimiçi Pazarlama ve Reklamcılık

İşletmelerin müşterileri çekmek ve internet üzerinden tekliflerini satmak için artan ihtiyaçla birlikte, çevrimiçi pazarlama hizmetleri sunan profesyoneller ve işletmeler için artan talep geliyor. Bu hizmetler metin yazarlığından arama motoru optimizasyonuna kadar uzanmaktadır. Eğer deneyimli bir metin yazarı, ya da bir web sitesi tasarımcısı ve geliştiricisi, ya da bir arama motoru optimizasyonu uzmanı ya da bir sosyal medya pazarlama uzmanı vb.

 1. Serbest Yazı

Blog’u çevrimiçi para kazanmanın bir yolu olarak benimseyen bireylerin ve işletmelerin sayısındaki artış, yaratıcı hayalet yazarlar için artan taleple geliyor. Bu yüzden serbest meslek, Almanya’daki iş fırsatlarından biridir.

 1. Çamaşır ve Kuru Temizleme -: Bu dönemde özellikle Almanların çoğu çamaşırlarını idare etmek için çok meşguller. Bu yüzden onlar için bunu yapmayı tercih ediyorlar. Almanya’da küçük ölçekli bir işletme kurmak istiyorsanız bu seçeneği göz önünde bulundurun.
 1. Finansal hizmetler

Almanya’da hem yerli hem de yabancı birçok işletme olduğundan, muhasebe, denetim ve defter tutma gibi profesyonel finansal hizmetler sunan kişilere yüksek talep vardır. Bu hizmetlerden herhangi birinde sağlam bir geçmişiniz varsa, Almanya’da diğer işletmelere sunduğunuz becerilere yardımcı olarak çok para kazanabilirsiniz.

 1. Oto Yedek Parça satışları

Otomobiller ve diğer otomobiller Almanya’da çok iyi satıyor. Yabancılar da işlerine kolayca girebilirler. Ancak işletme, büyük sermaye gerektirdiğinden, sermaye ana mesele olmaya devam ediyor. Ancak, eğer az sermayeniz varsa, bunun yerine oto yedek parçaları satan bir işletmeye başlayabilirsiniz. Onlar da iyi satıyorlar.

 1. Beyaz Eşya Tamir

Eşyalarını veya mobilyalarını tamir ettirmesi gereken kişiler maliyet tasarrufu sağlayabilir. Bu nedenle, bir onarım hizmeti işi iyi bir iş seçeneği olabilir. Herhangi bir ekonomide, ister iyi ister kötü olsun, insanlar her zaman yeni bir ürün satın almaktan daha az bir maliyeti gidermek için düzeltecek şeylere sahip olacaklardır.[ads1]

 1. Kapıcılık ve Temizlik işi

Mesken bakımı sağlayan küçük bir işletmeyi işletmek iyi bir iş olabilir. Tesislerini temiz tutması gereken ticari kuruluşlar da düzenli müşteriler olabilir. Ev temizliği , ofis temizleme hizmetleri, ev temizliği, çatı temizliği vb. Hizmetleri sağlayabilirsiniz .

 1. Evde Özel Ders Verme -: Almanya’daki aile başkanları, çocukları için evde özel ders düzenlemeyi tercih ediyor, bu da onu iyi bir iş seçeneği haline getiriyor. Hatta İngilizce dilini veya çok talep gören diğer konuları öğretmeyi bile seçebilirsiniz.
 1. Yaşlı Bakımı

Yemek hazırlamak, iş yapmak veya temizlik yapmak gibi yaşlılar için kaliteli bakım sağlamak, özellikle yoğun çalışan profesyonellere sahip olan hanelerde kazançlı bir iş olabilir. Birçok insanın farklı işlerle meşgul olması nedeniyle, bunu başarabilirsiniz.

 1. Fitness Eğitmeni -: Giderek daha fazla insan, formda bir bedene sahip olmanın önemini fark ediyor. Bir spor eğitmeni müşterilerinden payını alabilir. Sağlığı artıran ürünler de aynı şekilde büyük talep görüyor olabilir.
 1. Çevre Dostu Ürün perakendeciliği-: Ampuller ve geri dönüştürülmüş ürünler gibi çevre dostu ürünleri çevrimiçi olarak dağıtmak harika bir iş hareketi olabilir. Sitenizi gezinme dostu ve yeni makalelerle güncel tuttuğunuzdan emin olun.
 1. Telekomünikasyon işletmesi

Almanya, Avrupa’nın en büyük telekom merkezlerinden biridir. Cep telefonu bağlantıları ya da internet hizmetleri sağlaması durumunda, mevcut telekomünikasyon oyuncuları tarafından kullanılmayan bir pazar var. Özel oyuncuların varlığı çok belirgin olmasına rağmen, radyo ve televizyon istasyonları gibi tesislerin hepsi devlete aittir.

 1. Moda Mağazacılığı -: Almanlar çok moda insanlar. En son trendlere ayak uydurmayı ve her zaman en iyisini aramayı severler. Böylece, modası olan herkesin ülkede bile kırılması kolay.
 1. Mesleki Kurs Eğitimi

Bu, Almanya’da ticaret dünyasında geleceğe dönük bir endüstridir. Profesyonellere sertifika verilmesi için birçok fırsat sunar. Seyahat ve turizm, misafirperverlik, moda tasarımı, işletme, bilim ve araştırma konularında akredite dersler veren bu sektörde iş kurmayı düşünebilirsiniz.

 1. Bilgi Teknolojileri Hizmetleri

Dünyaca ünlü birçok BT firması, zaten bu alanda mevcut olan artan potansiyel ve vasıflı işgücü sayesinde Almanya’da işletmeler kurmuştur. İsteğinize bağlı olarak kablosuz ağlar veya web geliştirme, sosyal ağlar, web sitesi tasarımı veya diğer işletmeler gibi çeşitli BT hizmetleri sunan bir işletme kurabilirsiniz. Buradaki siber yasalar, interneti düzenlemek için iyi bir donanıma sahiptir ve düzenli olarak güncellenmektedir.

 1. Konaklama İşletmeciliği

Gelişen bir turizm endüstrisine sahip olan herhangi bir destinasyon, kesinlikle büyüyen bir konaklama endüstrisine sahip olacaktır. Buradaki yiyecekler ve içecek endüstrisi için çok uluslu otel zincirleri ve büyük zincir zincirlerine küçük zamanlı barlar ve kafeler dahildir. Güneş parlarken ve bu sektöre yatırım yaparken saman yapabilirsiniz.

 1. Seyahat ve Turizm İşletmeleri

Seyahat ve turizm endüstrisi, Alman ekonomisine katkıda bulunanlardan biridir. Kendi seyahat acentanızı veya her ihtiyacını karşılayacak ve ziyaretlerini unutulmaz kılacak bir havayolu kurarak potansiyel yerli ve yabancı turistleri ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

 1. Kariyer Koçluğu

İnsanlara geçimine yardım etmek ve ilham vermek mi istiyorsunuz? Bir kariyer koçluğu uygulamasına başlamak, sevdiğiniz şeyi yapmanın ve bir fark yaratmanın anahtarı olabilir. Kariyer koçluğu aracılığıyla, hangi kariyer yolunu izleyeceğini bilmeyen gençlerden veya hayallerindeki işi nasıl ineceklerini, kariyer değişikliği arayan yaşlılara kadar her yaştan müşteriyle çalışabilirsiniz.

 1. Online Perakende Danışmanı

Amazon ve eBay gibi popüler satış platformları hakkında bilginiz varsa, diğer kişilerin çevrimiçi işletmelerini başarıya dönüştürmelerine yardımcı olabilirsiniz. Satıcıların mağazalarını kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olun, onlara en iyi ürün fotoğrafı uygulamaları ve nasıl daha iyi ürün açıklamaları yazmaları konusunda tavsiyede bulunun. Müşterilere, mağazalarını tanıtmak için sosyal medyayı nasıl kullanacaklarını ve satışlarını artırmak için yayınlarında öne çıkan ürünlerini nasıl elde edeceklerini gösterebilirsiniz.[ads2]

 1. Bisiklet hizmetleri

Bir sanatçı veya el sanatıyla ilgilenen biri olarak, aksi takdirde atılacak eşyaları faydalı ürünlere dönüştürmeyi ve bunları el sanatları fuarlarında veya Etsy gibi bir web sitesinde satmayı deneyin. Ayrıca, başkalarının istenmeyen öğelerini daha şık ve modaya uygun hale getirmek için eski moda kıyafetleri tazelemek gibi çevrilmiş projelere dönüştürmeyi de önerebilirsiniz.

 1. E-Ticaret

Çevrimiçi bir mağaza açmak için büyük bir kutu satıcısı olmanız gerekmez. Doğrudan tüketicilere satış yapsanız veya bir damla nakliye hizmeti kullanıyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey başlamak için bir web sitesi ve doğru e-ticaret yazılımıdır. Kendi ürünlerinizi veya ürünlerinizi niş tedarikçilerinden satabilirsiniz. Alternatif olarak kurnazsanız, el yapımı kreasyonlarınızı çevrimiçi pazarlarda da satabilirsiniz .

 1. Etkinlik Planlayıcısı

Parti düzenlemeyi ve toplantı düzenlemeyi seviyor musunuz ? Bir etkinlik planlama işi başlatın ve tutkunuzu karlı bir küçük işletmeye dönüştürün. Herkesin bireylerden kurumlara ve şirketlere kadar etkinlik planlayıcılarına ihtiyacı vardır. Bir etkinlik planlayıcısı olarak, becerikli olmanız ve detaylara istekli olmanız gerekecektir.

 1. Homed Tabanlı Restoran

Yapmayı veya yemek yapmayı sevdiğiniz şey ise, ev yapımı bir fırın , kişisel şef veya yiyecek içecek işletmesi açmayı düşünün . Bireyler, etkinlikler ve yerel işletmeler ve kuruluşlar için hazırlıklarınızı artırabilirsiniz. Ev tipi gıda işletmelerinin yoğun bir şekilde düzenlendiğini unutmayın, bu nedenle bölgenizdeki kuralları ve düzenlemeleri öğrenerek başlayın.

 1. Gündüz Bakım Hizmetleri

Almanya’nın çoğu yerinde , çocuğunuzun personel sayısını belirli bir sayı altında tutarsanız , evden bebek bakıcılığı hizmeti almak için bir lisansa ihtiyacınız yoktur . Çalışması gereken daha fazla ebeveynle birlikte, ev tabanlı bir çocuk bakım durumu sunmak, bir işe başlamak ve kendi çocuklarınızla evde kalmak için harika bir yol olabilir.

 1. Errand Hizmetler

Bazı yönlerden durgunluk insanları her zamankinden daha yoğun hale getirdi. Uzun saatler boyunca çalışmak, evde daha fazla yemek yapmak ve sorumlulukları sarsmak arasında çok fazla şey kalmaz. İşleri yürüten bir servis (kuru temizliği bırakmak, faturaları ödemek vb. Dahil) sadece bir araç ve cep telefonu gerektirir. Küçükten başlayın, iyi bir iş yapın ve ağızdan ağıza hızla yayılır.

 1. Danışmanlık

Sorun çözme konusunda iyiyseniz veya belirli alanlarda yardım almak için insanlar her zaman size gelirse. Dışarıdaki insanlara bir ücret karşılığında hizmetlerinizi sunmanın zamanı gelebilir. İşletmeler, görev ve vizyonlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olabilecek danışmanlara ihtiyaç duyarlar. Bireyler hayatlarındaki problemlere yardım etmek ister. Odaklanmalarına ve hedeflerine ulaşmak için çalışmalarına yardımcı olabilirseniz, insanlar size ödeme yapmaya isteklidir.

 1. Antrenörlük

: Belirli bir konuda veya alanda iyiyseniz, başkalarına ücretli olarak da öğretebilirsiniz. Böylece öğrenciler, iş adamları veya çalışanlar olabilir. Bu iş fikri ile dünyanın her yerinde, özellikle Almanya’da para kazanma şansınız yüksek.

 1. Devlet Yüklenicisi

Pek çok genç ve kadın kırtasiye, sınıf yolları, temizlik ya da tamir gibi hizmetler sunan ve diğerleri gibi milyonlarca şilin değerinde ihale kazandı. Ayrıca, kazanma şansınızı artırmak için tamamlayıcı becerilere sahip gruplar halinde bir araya gelebilirsiniz.

 1. Kek yapımı / dekorasyonu

İnsanlar, kulüpler, organizasyonlar, arkadaş klibi vb. Özellikle özel günler ve etkinlikler için keklere ihtiyaç duyar. Kek yapımı / dekorasyonu gerçekten bu dönem için iş. Bir aile olarak, bu tür işlerde çok iyi olan üyelerle, aile üyeleri tarafından işletilecek olan bir kek yapma işi kurabilirsiniz.

 1. Çocuk bakımı

Kulağa garip gelse de, bu bir ailenin girebileceği bir iş. Çocuklara bakmaktan ekstra para kazanma potansiyeli var, ancak çocuklara (sadece kendi çocuğunuza değil), sınırsız enerjiye ve sabra sahip olmanız gerekecek ve çoğu durumda bazı kriterleri karşılamanız gerekecek.

 1. Bilgisayar tamir / sorun giderme

Bu yüzyılda, birçok kişi çoğunlukla bilgisayarları / dizüstü bilgisayarları için onarım / sorun gidermeye ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacı anlayan bir aile bilgisayar onarım / sorun giderme merkezi kurabilir. Bu hizmet ve daha pek çoğu, yanlış gittiğinde bakımını yapmaktan ve dehşete düşürmek için bilgisayarları hala bulan birçok kişiye sunulabilir.

 1. Köpek bakımı

Köpek bakımı, bir köpeğin hem hijyenik bakımını hem de temizliğini, ayrıca bir köpeğin fiziksel görünümünün gösterilmesi veya diğer türden rekabetler için geliştirildiği bir işlemi ifade eder. Bu, ömrünü uzatan bir köpeğin sağlığının ve iyiliğinin çok hayati bir parçasıdır.

 1. Veterinerlik bakımı

Bu kariyer fikri, insan olmayan hayvanlarda hastalığın önlenmesi, teşhisi ve tedavisi, rahatsızlık ve yaralanmalara dayanmaktadır. Hem evcil hem de vahşi tüm hayvan türlerini kapsayan, özellikle evcil hayvanları etkileyen farklı türleri etkileyebilecek geniş bir koşul yelpazesi ile veteriner hekimliği kapsamı geniştir.

 1. Köpek yürüyüşü

Bu hem eğlence hem de köpekle yürüyen bir insanın, tipik olarak köpeğin evinden gelip daha sonra geri dönmesini içeren bir mesleğidir. Bu, bir köpeği sağlıklı tutmak için gereken günlük egzersiz rejiminin bir parçasını oluşturur. Ayrıca yürüteç için egzersiz ve arkadaşlık da sağlar.

 1. Evcil Hayvan Kuaförü

Bu, evcil hayvan endüstrisinde, uygulayıcılarının ve profesyonellerinin, özellikle köpekleri günlük yaşamlarında ve etkinliklerinde evcil hayvanlarla tımar etmelerini sağlayan, gelişen bir kariyer fikridir. Bu, evcil hayvana yemekten, içmekten, oynamaktan, sosyalleşmekten vb. Bilmesi gereken her şeyi öğretmeyi içerir.

 1. Pet Care Blogger-: Bu bilgisayar çağı ve teknolojik gelişmeler çağında. Birçok evcil hayvan sahibi, evcil hayvanlarına en iyi şekilde nasıl bakabilecekleri konusunda sürekli bilgi, rehberlik ve eğitime ihtiyaç duymaktadır.[ads2]
 1. Evcil Hayvan Sigortası Kariyer

Evcil hayvan sigortası, sigortalı kişinin hasta ya da yaralı hayvanının veterinerlik tedavisi için kısmen ya da tamamen öder. Bazı politikalar, evcil hayvan öldüğünde veya evcil hayvan kaybolduğunda veya çalındığında ödenir. Veteriner hekimliği giderek daha pahalı tıbbi teknikler ve ilaçlar kullandığından ve sahiplerinin evcil hayvanlarının sağlık ve yaşam standartlarından daha önce beklediğinden daha yüksek beklentilere sahip oldukları için hayvan sigortası piyasası artmıştır.

 1. Yasal Hizmetler-: Bir avukat olarak, herhangi bir ülkede kariyer sahibi olmak istiyorsan, en iyi seçeneklerinden biri, herhangi bir alanda uzmanlaşabileceğin ve orada başarılı olacağın Almanya.
 1. Online ticaret

Bugün dünya küresel bir köydür ve artık çevrimiçi işlem yapmak kolaydır (yani alış ve satış). Bir aile bu tür bir işe girebilir ve online platformda insanlara teklif ettikleri hisse senetlerini takas edebilir. EBay ve Amazon gibi siteler, insanların e-ticaretle uğraşmalarını kolaylaştırır.

Başka ürünler satmaya başlarsanız, kolayca alabileceğiniz veya tutkulu olabileceğiniz şeylere odaklanın. Ve Noel piyasasına bir göz atın: birkaç ay içinde neyin iyi satılacağını düşünün. Bu aynı zamanda ailelerin içine dalmaları gereken bir iş fikridir.

 1. su kültürü

Balık yetiştiriciliği işine girmek, işletme hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiği anlamına gelir. Bunun neden önemli olduğunu sormak isteyebilirsiniz, çünkü bu iş dünyasında bir dullard olarak rastlamak istemediğiniz içindir. İnternette kapsamlı bir araştırma yaparak başlayabilirsiniz.

 1. Film Prodüksiyon Şirketi

Her geçen gün buster filmleri çalkalanıyor ve film yapımı söz konusu olduğunda ilişkide olanlar, mükemmel filmlerin üretildiğini görmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bir film prodüksiyon işine başladığınızda siz de ana yola katılabilirsiniz. Trene katılmak için herhangi bir niteliğe ihtiyacınız yok.

 1. İnternet Radyo İşletmesi

İnternet radyosu işine girmekle ilgileniyorsanız, o zaman geleneksel radyo işinden farklı bir su ısıtıcısı olduğunu, özellikle internet radyosu işinizin kaynağı bir bilgisayar olduğu konusunda konuşmalıydınız. Bu işe başlamadan önce, hedef pazarınıza hitap etmek için hangi konularda konuşmanız gerektiğini ve ne tür bir işe yoğunlaşacağınızı bilmelisiniz.

 1. Grafik Tasarım İşletmesi

Eğer sanat eğimli iseniz ve başlamak için sanatla ilgili bir iş arıyorsanız, o zaman grafik tasarım işine bakabilirsiniz. Bu işle ilgili iyi şeylerden biri, sıfırdan gelen becerileri elde edip sonra öğrendiklerinizi genişletebilmenizdir.

 1. Bakkaliye İşletmesi

Bakkaliye, Amerikalıların onsuz yapamayacağı temel şeyler arasında. Bu nedenle, bu çizgide bir iş kurmak doğru yönde doğru adım olacaktır. İyi haber şu ki, bu işe başlamak Herkül’ün bir işi değil. Dahası, yatırımınızdan iyi getiri elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

 1. Spor Salonu İşletmesi

Fitness her zaman Amerikalılar için bir endişe kaynağı olmuştur. Bu, insanları tahrip etmeye devam eden yüksek kanser oranından kaynaklanmaktadır. Zindelik ve sağlık meraklısıysanız, spor salonuyla ilgili bir işe başlamak için bakabilirsiniz. Spor salonunuzu donatmak için yeterli finansmana ihtiyacınız olacak.

Bir önceki yazımız olan İş fikirleri üretim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.