İşçide Aranan Özellikler

İşçide Aranan Özellikler

19 Ocak 2020 0 Yazar: iskur

Günümüzde birçok iş sektörü var işverenler işe alımlarda nelere dikkat ediyor hangi özellikte işçi alıyor tüm detaylarıyla makalemizde belirtiyoruz.

İşçi İşverenle İlk Görüşmesinde Nelere Dikkat Etmeli?

İşçi başvurduğu iş yerinde çalışmaya başlamadan önce işverenle yada işçi alımıyla ilgilenen görevliyle Görüşme yaşanır. İşçinin özellikle görüşmeye girdiğinde yapması gereken hareketler kendisi olması lazım yapay göze girecek

kendi olmayan düşüncelerle saçma hareketlerde bulunmaması lazım. Öncelik Kendimiz olmamız sonraki aşamada belirtilen konuşma üslubü özentisiz kendi karakterimizi belirtecek bir şekilde olması lazım.Genelde derler güler yüzlü konuşkan olmamız gerekir bunlarla işvereni etkilemenizin alakası yok.İşveren işçide özellikle birinci derecede ağırlık ve konuşurken kendini  ifade edebilen kendinden emin ve güvenilir bu işi yapabilirim karakterine sahip olmamız lazım.

Özellikle belirtelimki karşımızdaki sizin gibi bir insan normal hayatta nasıl kendimizi ifade edebiliyorsak  nasıl davranıyorsan karakterimiz nasılsa öyle olun.

İşçinin İş yerinde Davranış ve Çalışma Potansiyeli Nasıl olmalı?

*İşçi İşini yaparken İşvereni ve kendi kazancını düşünerek iş yapması lazım Sonuçta çalıştığı alandan maddi kazancının olduğunun bilincinde olması lazım.

*İşçi yaptığı işte özentili ve seri bir şekilde çalışması lazım (Ne kadar iş yaparsan  Alacağın ücret o kadar fazla olur)

*İş yeri disiplin ve kurallarını uyması lazım ve toplumun huzurunu bozacak dedikodu vb. gibi şeylerden kaçınması lazım.

*İnsanlarla anlaşa bilen iş gereği olsa bile belli bir seviyede olacak davranışlarda bulunması lazım.

*İş yerine saatinde gelip işe gelmediği zaman iş yerini bilgilendiren personel olması lazım.

*İş haklarını bilmesi ve o hakların dışına çıkmaması lazım.(İşe girerken işveren hangi olanakları sunduysa onları kabul ettiyse sonradan fazladan bir şey istememesi lazım)

*Alacağı ücreti kimseyle paylaşmayıp kimseye sormaması lazım (Her işçi aldığı ücret’den sorumludur)

Yukarıdaki belirtiğimiz şartları yerine getirdiğiniz takdirde işverende,işçide memnun olur ve düzenli bir şekilde

iş hayatına devam eder.

Bir önceki yazımız olan İşkur Destekli İş İlanları başlıklı makalemizde hastane iş ilanları, huzur evinde çalışacak elemanı aranıyor ve iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.