Link Kısalt Para Kazan

Link Kısalt Para Kazan

19 Ocak 2020 0 Yazar: iskur

Teknolojinin gelişmesi farklı alanlarda, yeni iş tanımlamalarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Yeni iş tanımlamaları, geleneksel çalışma anlayışından çok farklı bir şekilde insanların işini sürdürebilmesini sağlamaktadır. Özellikle internet üzerinden yapılabilen işler, çalışanların esnek saatlerde, ofisin stresinden uzak bir şekilde para kazanmasına imkan vermektedir. İnternet aracılığıyla yapılan işler sahip olunan ana işin yanında ek gelir elde edilmesini de sağlamaktadır. Elde edilen kazançların ana mesleğin getirdiği maaşı geçmesiyle pek çok çalışan istifa ederek internet üzerindeki işlerine yoğunlaşmaktadır. Bu sayede internetten elde edilen gelir katlanmakta ve insanların daha yüksek standartlarda yaşam sürmesini sağlamaktadır. Bunu sağlayan yöntemlerden birisi link kısaltarak para kazanmaktır.

Link kısaltarak para kazanmak diğer internetten para kazanma yöntemlerine göre daha az zaman almaktadır. Makale yazmak, internet sitesi oluşturmak ya da şirketlere freelance olarak destek vermek için günün belirli bir saatinin sadece o işe ayrılması gerekmektedir. Fakat link kısaltarak para kazanmak birkaç dakika içerisinde tamamlanabilecek niteliğe sahip bir iştir. Ancak her işte olduğu gibi ne kadar zaman ayrılırsa link kısaltarak o kadar fazla para kazanılmaktadır. Kısaltılan linklerin daha büyük kitlelere ulaştırılabilmesi için diğer internetten para kazanma yöntemleri olan web sitesi açmak, Instagram sayfası oluşturmak ve blog yazmak gibi işlerle desteklenmesi önerilmektedir. Böylelikle hem diğer yöntemlerle hem de link kısaltma yöntemiyle para kazanılabilmektedir.

Link kısaltarak ve bu linkleri geniş kitlelere ulaştırarak para kazanmak gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır. Link kısaltmaya verilen önem rakiplerin artmasına sebep olarak rekabeti kızıştırmaktadır. Bu rekabet ortamında başarılı olabilmek için öncelikle sistemin nasıl işlediğinin bilinmesi gerekmektedir. Link kısaltmak, karmaşık ve uzun bir URL’ye kısa, anlaşılır ve daha akılda kalıcı bir link ile ulaşılmasını sağlamaktadır. HTTP yönlendirme tekniğiyle kısaltılan linkler, kullanıcılarının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır. Kısaltılmış linkleri ziyaret eden internet kullanıcılarını karşılayan reklamlar tıklanma ve görülme başına para kazandırmaktadır.

Link kısaltmanın farklı avantajları insanların para kazanmasını kolaylaştırmaktadır. Estetik açıdan daha iyi görünen linklere internet kullanıcıları daha sık tıklamaktadır. Direkt link verilmediği durumlarda adres satırına uzun URL’lerin yazılabilmesinin oldukça zor olması da kısaltılmış linklerin popülerliğini arttırmaktadır. Bazı sosyal medya mecralarında, dergilerde, billboardlarda veya internet sitelerinde bulunan karakter sınırlamaları kısaltılmış linklerin öneminin anlaşılmasını ve sık kullanılmasını sağlamaktadır. Bazı link kısaltma servislerinin istatistiki analiz yapabilmesi talep ve arzın dengelenmesini, ziyaretçi trafiğinde bulunan kişilerin tanınarak hedefe yönelik kararlar alınmasını kolaylaştırmaktadır.

Link kısaltmanın avantajlarından faydalanarak elde edilen geliri arttırmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İlk olarak kullanılan link kısaltma servisinin ne kadar güvenilir ve köklü olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Yeni açılmış ve ödemeleri zamanında yapmayan link kısaltma servisleri kişileri mağdur edebilmektedir. Link kısaltma servisleri doğru seçilse de hizmet politikalarına uyulmaması emeklerin boşa gitmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden kısaltılacak linklerdeki içeriklerin özelliğine göre bir servisten yararlanılmalıdır. Link kısaltma servislerinin ödeme sıklıkları ve tarihleri de değişiklik göstermektedir. Kişilerin kendi çıkarlarına uygun ödeme yöntemleri olan servislerden yararlanmaları önerilmektedir. Türkiye’de webmasterlar tarafından adf.ly, bc.vc, git.tc, tr.link ve link.tl gibi link kısaltma servisleri oldukça popülerdir. Yıllardır hizmet vermekte olan bu link kısaltma servisleri güvenilir olarak kabul edilmektedir. Link kısaltarak maddi kazanç elde etmek isteyenler bu sitelerden birine üye olarak linklerini tek tuşla kısaltabilmektedir. Linkleri kısalttıktan sonra büyük kitlelere ulaştırılması gerekmektedir. Başarılı olunduğu taktirde düzenli olarak bu servislerden yüklü miktarlarda para çekilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Pasif Gelir Nedir ? Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde pasif gelir nasıl kazanılır, pasif gelir nasıl yapılır ve pasif gelir nedir hakkında bilgiler verilmektedir.