Taşeron Maaşları 2020

Taşeron Maaşları 2020

6 Ocak 2020 0 Yazar: iskur

Yıllardır süren Taşeron sıkıntısı 4/D Statüsü getirilerek  çözüme ulaşılmıştı.Bu durumda Geçen yıllara göre farklı kazanımlar  elde etmişlerdir. Peki yeni yılda Maaşlarına ne kadar zam alıcakları merak söz konusu oldu

*Yüksek Hakem Kurulunun aldıkları karara göre Taseron işçisine her 6 ayda %4 lük zam kararı verilmişti.

*Ocak ayında Tüm Kesimler zam alırken merak edilen Taseron işçisinin zam alıcagı söz konusuydu.

2019 Toplu sözleşmeden faydalanarak  Taşeron işçiside Yeni yıla zam alarak girdi.

*Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Taşeron işçilerine verilen zamlar işçiyle idare arasında yaptığı sözleşmeye göre verileceğini belirtti.

*Taşeron işçilerinde 4C/4B ye geçen işçilerin hepsinin maaş takvimi eşitlik sağlanmiştır.

*Taşeron işçilerinin askeri ücretin altında olanı Koceli Belediyesi Günlük 21Tl Aylık 635 Tl zam yapılmıştı.

*Buna benzer kararlar Seçimlerden önce birkaç belediye tarafından alındı.

*Sayıları yaklaşık 200 bini bulan kamu işçileri yıllık verilen zam Enflasyonun altında kalırsa Enflasyon farklarını alabiliyorlar.

*Asgeri ücretin %50 fazlası sözleşmeler imzalanmış kurumlarda belirsizlik bulunuyor.Taşeron işçilerinin %80 sözleşmeler bu şekilde yapıldığını belirtiyor.Bu kurumlarda sayıştayın Sorumlulara  zimmet cıkaracağı yorumları yapılıyor.

Anladığımız kadarıyla Taseron işçileri her 6 Ayda %4 zam alıcaktır. Asgeri ücretin altında bulunanlar maaş takvimlerinde dengeleme yapılarak çözüme ulaşılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Oyuncu Nasıl Olunur başlıklı makalemizde dizilerde nasıl oynarım, iş fikirleri ve Oyuncu nasıl olunur hakkında bilgiler verilmektedir.